Європарламент прибере дату голосування по безвізу, сподіваються пришвидшити

П'ятниця, 16 грудня 2016, 14:07

Секретаріат Європейського парламенту отримав вказівку прибрати з вебсайта індикативну дату голосування щодо безвізового режиму для України, щоби не створювати "некоректні негативні очікування".  

Про це розповіло "Європейській правді" інформоване джерело в апараті президента Шульца.

"Оскільки ми побачили, який резонанс викликала публікація цієї орієнтовної дати, ми вирішили взагалі прибрати її з сайту. – заявив співрозмовник ЄП. – Це має бути зроблене до кінця дня. Затримка пов’язана із тим, що в четвер було засідання у Страсбурзі (після цього технічні працівники повертаються до Брюсселя. – ЄП)".

В Європарламенті вирішили не змінювати дату, а прибрати її, оскільки "неможливо спрогнозувати, коли насправді відбудеться голосування". Водночас, співрозмовник ЄП запевнив, що голосування "має відбутися швидше ніж було зазначене".

Представник апарату Шульца водночас, не надав чіткого обґрунтування, чому саме  прогнозна дата була змінена на більш пізню, але запевнив, що зміни "не мали політичного підґрунтя і базувалися на тих процедурах, які мали би відбуватися зазвичай". "Зараз є намір пришвидшити їх", - додав він.

Нагадаємо, що 15 грудня Європейський парламент оприлюднив нову індикативну дату розгляду питання про безвізовий режим для України - 3 квітня.

Натомість президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що ЄП може досягти угоди з Радою Європейського Союзу щодо надання Україні безвізового режиму в січні наступного року. За процедурами Європарламенту, після цього має відбутися два голосування – в комітеті та в пленарній залі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.