У Фінляндії починають експеримент із виплати 560 євро на місяць базового доходу

Середа, 21 грудня 2016, 13:24

У Фінляндії за жеребом вибрали перших учасників експерименту із отримання базового доходу - безумовної виплати, яка замінить допомогу по безробіттю, але буде виплачуватися навіть працюючим громадянам.

Про це повідомляє Yle.

Всього в експерименті, який почнеться в наступному році, будуть брати участь 175 тисяч осіб у віці 25-58 років, які отримали допомогу по безробіттю у листопаді 2016 року.

З 175 тисяч учасників за жеребом були обрані 2000 осіб, які протягом двох років будуть отримувати 560 євро на місяць. Допомога по безробіттю оподатковується, в результаті чого вона теж становить у середньому близько 560 євро.

Ті, хто будуть отримувати базовий дохід, протягом двох років не будуть отримувати допомогу по безробіттю. Базовий дохід не впливає на інші соціальні допомоги.

Рівень доходів безробітних залишиться майже незмінним. Мета експерименту - з'ясувати, чи спонукає додатковий дохід у розмірі 560 євро до пошуку роботи.

Участь в експерименті є обов'язковою. Виплата базового доходу буде припинена, якщо учасник стане отримувати допомогу по догляду за дітьми вдома, переїде за кордон або почне службу в армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua