Референдум про незалежність Каталонії неможливий - прем'єр Іспанії

П'ятниця, 30 грудня 2016, 17:41

Іспанський прем'єр-міністр Маріано Рахой категорично відкинув можливість проведення будь-якого референдуму в Каталонії щодо відділення від Іспанії.

Про це повідомляє Reuters.

Лідери Каталонії пообіцяли провести референдум про незалежність до вересня 2017 року зі згодою або без згоди центрального уряду, хоча воліли б консенсуального голосування, подібно до того, яке було у Шотландії в 2014 році.

Як відомо, шотландці проголосували за те, щоб залишитися частиною Сполученого Королівства.

"Неможливо провести референдум, який дозволить позбавитись національного суверенітету і рівності іспанців", – сказав Рахой, додавши, що він завжди був відкритий для розмов з інших питань, але закон чітко визначає, що референдум незаконний.

"Я пропоную щось набагато більш розумне, діалог. Я закликаю більше не робити ніяких кроків у протилежному напрямку", - сказав Рахой.

Нагадаємо, у грудні Конституційний суд Іспанії одноголосно схвалив прохання уряду країни призупинити дію двох резолюцій парламенту Каталонії щодо проведення референдуму про незалежність провінції у 2017 році.

Як відомо, 9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії.

Уряд Іспанії відразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції були призупинена з 11 листопада минулого року.

1 серпня 2016 року Конституційний суд Іспанії призупинив дію резолюції про незалежність Каталонії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".