У ЄС сподіваються, що Нідерланди ратифікують асоціацію у першій половині року

Субота, 14 січня 2017, 11:32

Голова Представництва ЄC в Україні Хюг Мінгареллі висловив сподівання, що Нідерланди ратифікують Угоду про асоціацію Україна-Євросоюз у першій половині 2017 року.

Про це Мінгареллі сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

Він нагадав, що 15 грудня 2016 року 28 країн-членів ЄС ухвалили рішення, на основі якого прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повинен запропонувати уряду своєї країни ратифікувати Угоду про асоціацію впродовж наступних кількох місяців.

"Мені складно назвати конкретну дату. Ви знаєте, що у березні у Нідерландах відбудуться вибори. Ми сподіваємося, що у першій половині року Угоду про асоціацію ратифікують всі 28 країн-членів ЄС", - заявив Мінгареллі.

Водночас він нагадав, що з 1 січня 2016 року діє тимчасове застосування найважливіших пунктів Угоди про асоціацію.

Раніше повідомлялося, що у грудні Рада міністрів Нідерландів узгодила текст законопроекту, необхідного для ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Нагадаємо, що Європейська рада узгодила рішення про завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Домовленість оформлена у вигляді "рішення глав держав та урядів членів ЄС".

В рішенні описані 6 пунктів, присвячених Угоді про асоціацію. Водночас, вони не змінюють угоду, а лише підтверджують ті норми, які вже є в її тексті.

Детальніше про те, які ризики несуть в собі "уточнення" від Нідерландів та про те, які це може принести проблеми читайте в статті на ЄвроПравді: "Що пообіцяли Нідерландам за асоціацію? Аналіз ризиків та змісту угоди"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: