В ЄС критикують ідею Трампа перенести посольство США в Єрусалим

Вівторок, 17 січня 2017, 09:48

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні попередила Дональда Трампа, що перенесення посольства США в Ізраїлі в Єрусалим може мати "серйозні наслідки".

Про це повідомляє EUobserver.

"Для всіх нас дуже важливо утриматися від односторонніх дій, особливо тих, які можуть мати серйозні наслідки з погляду суспільної реакції в значній частині світу", - сказала Могеріні.

Нагадаємо, представники Республіканської партії збирають підписи під листом для новообраного президента США Дональда Трампа, у якому закликають виконати передвиборчу обіцянку щодо перенесення посольства США в Ізраїлі у Єрусалим.

Конгрес США ще в 2000 році ухвалив рішення щодо переносу посольства в Єрусалим, однак уряд США постійно відкладає виконання рішення.

Як відомо, Трамп підтримав Ізраїль і розкритикував резолюцію Ради безпеки ООН, яка назвала будівництво поселень на Західному березі річки Йордан та у Східному Єрусалимі порушенням міжнародного права.

Ізраїль та Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею й не визнають таке право за іншою стороною, хоча ізраїльський суверенітет над східною частиною міста не визнаний ні ООН, ні значною частиною міжнародного співтовариства, а органи влади Палестинської автономії взагалі ніколи не перебували в Єрусалимі.

Майже всі держави розміщають свої посольства в районі Великого Тель-Авіва, за винятком Болівії й Парагваю, чиї посольства розташовуються в околицях Єрусалима.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua