У Косові видали ордери на арешт 57 сербів за воєнні злочини

Понеділок, 13 лютого 2017, 13:15

Пріштіна видала ордери на арешт 57 сербів, яких звинувачують у воєнних злочинах.

Про це повідомляє видання B92.

Повідомляється, що ордери були видані ще місяць тому - після того, як у Франції за ордером Сербії був затриманий екс-прем’єр Косова Рамуш Харадінай.

57 сербів підозрюють у вчиненні воєнних злочинів у 1998-99 роках, міжнародний дозвіл на їх арешт ґрунтується на рішення місії ЄС у Косові EULEX.

Речник спеціального суду Косова підтвердив наявність 57 ордерів, виданих за запитом прокурорів  EULEX, однак не уточнив національність підозрюваних.

Як відомо, Белград і Пріштіна обидва прагнуть вступити до Європейського Союзу, а нормалізація відносин є умовою їх вступу, проте Сербія продовжує блокувати вступ Косова в міжнародні організації, такі як Організація Об'єднаних Націй.

Чергове напруження у відносинах між країнами виникло після того, як колишній прем'єр-міністр Косова Рамуш Харадінай був затриманий у Франції на підставі ордера від Сербії, яка звинувачує його у воєнних злочинах.

Пізніше французький суд ухвалив рішення відпустити Харадіная.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.