Німецькі соціал-демократи різко скоротили відставання від блоку Меркель

Неділя, 5 лютого 2017, 10:58

Рейтинг Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) після висунення Мартіна Шульца  кандидатом на посаду канцлера досяг позначки в 29 %.

Такими є результати опитування, проведеного соціологічним інститутом Emnid на замовлення тижневика Bild am Sonntag, передає Deutsche Welle.

 Порівняно з показниками тижневої давності рейтинг СДПН виріс одразу на шість процентних пунктів.

Як зазначає видання, це - найкращий показник популярності партії серед громадян ФРН за більш ніж чотири останні роки.

Натомість рейтинг блоку в складі Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС) за той же період знизився на чотири процентних пункти та становить 33 %. Таким чином, лише за тиждень відставання СДПН від ХДС/ХСС скоротилося відразу на 10 процентних пунктів - з 14 до 4. Такою мінімальною різниця у рейтингах двох політичних сил не була з липня 2012 року.

Водночас, згідно з результатами дослідження, за новий термін для чинного канцлера ФРН Ангели Меркель на посаді канцлера виступає 41 % респондентів, 38 - віддають перевагу Шульцу.

Протягом останнього тижня знизилися також показники підтримки партії Зелених та Лівої партії - за обидві політичні сили збираються віддати свої голоси по 8% опитаних. Ультраправа "Альтернатива для Німеччини" зберегла свій рейтинг на рівні 11 %, а за Вільну демократичну партію Німеччини збираються голосувати 6% німців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".