Віце-спікер Сейму Литви йде у відставку через "російські зв'язки"

П'ятниця, 10 березня 2017, 11:29

Віце-спікер Сейму Литви, соціал-демократ Міндаугас Бастіс прийняв рішення піти з керівництва парламенту через підозри в непрозорих зв'язках з представниками злочинного світу і російських енергетичних компаній.

Про це повідомляє портал Delfi.

"Я звільнюсь з посади заступника голови Сейму. Друге - не буду претендувати голови Соціал-демократичної партії, третє - звернуся в прокуратуру, щоб було проведено розслідування щодо мене", - сказав Бастіс в п'ятницю вранці.

Залишати парламент він не бачить підстав.

"Не бачу підстав йти з Сейму. Підстава піти з керівництва Сейму бачу, бо це кидає тінь на правління Сейму, оскільки мені не надано право працювати з засекреченою інформацією", -  сказав Бастіс.

Раніше Департамент держбезпеки Литви надав главі Сейму документ, що доводить зв’язки Бастіса з представником російської корпорації атомної енергетики "Росатом" Євгеном Костіним, колишнім співробітником КДБ Петром Воейко, журналістом російського державного телеканалу РТР Ернестом Мацкявічюсом, колишнім авторитетом каунаської мафії Сатурнасом Дубінінкасом і підозрюваним у незаконній діяльності підприємцем Вадимом Пахомовим.

На думку спецслужби, ці зв’язки роблять Бастіса вразливим і можуть поставити під загрозу безпеку довіреної йому державної таємниці. Після отримання цієї інформації спікер парламенту Вікторас Пранцкетіс закликав Бастіса піти з посади віце-голови Сейму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.