ООН закликає Туреччину розслідувати вбивства та руйнування на курдських територіях

П'ятниця, 10 березня 2017, 14:20

Офіс ООН з прав людини закликає уряд Туреччини розслідувати сотні незаконних убивств і знищення близько 1800 будинків в ході операцій сил безпеки країни протягом 18 місяців на курдських територіях.

Про це йдеться у новій доповіді ООН, повідомляє The Associated Press.

Доповідь ООН базується на конфіденційних та публічних даних, супутникових знімках та інших джерелах, оскільки експертам ООН не вдалося отримати доступ до здебільшого етнічних курдських районів.

Доповідь, опублікована в п'ятницю, 10 березня, орієнтується на порушення прав людини в період з липня 2015 року по грудень 2016 року, коли щонайменше 335 тисяч осіб були переселені в ході перевірок сил безпеки.

Правозахисники заявляють, що уряд Туреччини наголошує на тому, що саме Робітнича партія Курдистану, яку Анкара вважає терористичною організацією, атакувала турецькі сили безпеки, під час чого було вбито та поранено військових.

Крім того, за словами правозахисників, Туреччина зіткнулася з новими викликами після невдалої спроби перевороту в липні.

У доповіді наводяться повідомлення про випадки тортур, насильницьких зникнень, підбурювання до ненависті та насильства щодо жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.