Уряд Шотландії окреслив терміни нового референдуму про незалежність

Понеділок, 13 березня 2017, 14:31

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен підтвердила, що буде просити дозволу провести другий референдум про незалежність Шотландії.

Про це повідомляє BBС.

За словами Стерджен, вона б хотіла провести голосування в період осені 2018 року і весни 2019 року.

Вона заявила, що провести референдум необхідно для захисту інтересів Шотландії після рішення Британії залишити Євросоюз.

Стерджен сказала, що народ Шотландії повинен мати вибір між тим, щоб пройти "жорсткий Brexit" і стати незалежною країною.

"На наступному тижні я попрошу шотландський парламент схвалити початок обговорення і відкритих дискусій з урядом Британії про деталі розділу 30 Акту про Шотландію - процедури, яка дозволить парламенту законодавчо закріпити рішення провести референдум про незалежність", - сказала Стерджен.

Нагадаємо, у вересні 2014 року в Шотландії проходив перший референдум про незалежність країни. Тоді 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії зі складу Британії, а незалежність країни підтримали 45%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"