Прокуратура Польщі може звинуватити Туска у перевищенні повноважень – ЗМІ

Четвер, 16 березня 2017, 10:48

Окружна прокуратура Варшави може звинуватити нинішнього президента Європейської ради Дональда Туска у перевищенні службових повноважень під час його перебування на посаді прем'єр-міністра Польщі.

Про це пише Gazeta Wyborcza, повідомляє Onet.

Раніше повідомлялося, що польська прокуратура викликала Дональда Туска на допит у справі щодо співпраці колишнього керівництва Служби військової контррозвідки Польщі і російської ФСБ.

Як відомо, в грудні 2016-го року прокуратура висунула звинувачення двом генералам військової Служби контррозвідки Польщі: Янушові Н. і Петру P.

Звинувачення проти них полягали у перевищенні службових повноважень шляхом початку співпраці зі спецслужбами іншої держави без згоди глави уряду.

"Під час слідства було встановлено, що генерали мали, однак, необхідну згоду прем'єр-міністра (Дональд Туск – ред.). Тепер у прокурорів є проблеми, бо вони не можуть висунути колишнім начальникам розвідки звинувачення", – повідомляє Gazeta Wyborcza.

Втім, як продовжує видання, Дональд Туск даючи свій дозвіл на переговори з ФСБ, не консультувався з главою Міноборони Польщі Томашем Семонякем, попри те, що Туска до цього зобов'язував закон про Службу контррозвідки.

"Семоняка вже допитали у цій справі, і той зізнався у тому, що Туск з ним не радився", – відзначає видання.

Варто додати, що угода між Службою контррозвідки Польщі та ФСБ так і не набула чинності через погіршення відносин між Росією і НАТО після початку агресії РФ проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.