Прокуратура Польщі може звинуватити Туска у перевищенні повноважень – ЗМІ

Четвер, 16 березня 2017, 10:48

Окружна прокуратура Варшави може звинуватити нинішнього президента Європейської ради Дональда Туска у перевищенні службових повноважень під час його перебування на посаді прем'єр-міністра Польщі.

Про це пише Gazeta Wyborcza, повідомляє Onet.

Раніше повідомлялося, що польська прокуратура викликала Дональда Туска на допит у справі щодо співпраці колишнього керівництва Служби військової контррозвідки Польщі і російської ФСБ.

Як відомо, в грудні 2016-го року прокуратура висунула звинувачення двом генералам військової Служби контррозвідки Польщі: Янушові Н. і Петру P.

Звинувачення проти них полягали у перевищенні службових повноважень шляхом початку співпраці зі спецслужбами іншої держави без згоди глави уряду.

"Під час слідства було встановлено, що генерали мали, однак, необхідну згоду прем'єр-міністра (Дональд Туск – ред.). Тепер у прокурорів є проблеми, бо вони не можуть висунути колишнім начальникам розвідки звинувачення", – повідомляє Gazeta Wyborcza.

Втім, як продовжує видання, Дональд Туск даючи свій дозвіл на переговори з ФСБ, не консультувався з главою Міноборони Польщі Томашем Семонякем, попри те, що Туска до цього зобов'язував закон про Службу контррозвідки.

"Семоняка вже допитали у цій справі, і той зізнався у тому, що Туск з ним не радився", – відзначає видання.

Варто додати, що угода між Службою контррозвідки Польщі та ФСБ так і не набула чинності через погіршення відносин між Росією і НАТО після початку агресії РФ проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua