ЄС заявив про невизнання анексії Криму і відданість політиці санкцій

П'ятниця, 17 березня 2017, 15:13

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Федеріка Могеріні у зв'язку з третьою річницею анексії Криму Росією заявила, що ЄС ніколи це не визнає.

Про це йдеться в заяві Високого представника від імені Європейського союзу, розповсюдженій Представництвом ЄС в Україні у п'ятницю.

"Три роки з часу анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь Російською Федерацією. Європейський Союз залишається незмінно відданим суверенітету і територіальній цілісності України. Євросоюз вкотре наголошує, що не визнає та продовжує засуджувати таке порушення міжнародного права. Це порушення залишається прямим викликом для міжнародної безпеки, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який стоїть на захисті єдності та суверенітету усіх держав", - йдеться в заяві.

Могеріні підкреслила, що ЄС залишається відданим ідеї повного дотримання своєї політики невизнання, включаючи обмежувальні заходи.

"ЄС вкотре закликає країни-члени ООН розглянути подібні заходи з невизнання у відповідності до резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262" - йдеться у заяві.

Глава європейської дипломатії також зазначила, що мілітаризація півострова, що наразі відбувається, впливає на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря, а ситуація з правами людини в Криму й далі погіршується.

Крім того, Могеріні закликала звільнити першого заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та зняти звинувачення із заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

"Ми спонукаємо до повного дотримання права на юридичний супровід. Окрім того, ЄС вкотре закликає до негайного звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та усіх тих, кого затримали та засудили із порушенням міжнародного права", - додала високий представник ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.