На місцевих виборах на заході Німеччини впевнено перемагає партія Меркель

Понеділок, 27 березня 2017, 08:15

Партія Християнсько-демократичний союз (ХДС) впевнено перемагає на виборах до земельного парламенту (Ландтагу) у федеральній землі Саар, які відбулися в неділю, 26 березня.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними попереднього підрахунку, оприлюдненими телеканалами ARD та ZDF, партія канцлера Ангели Меркель та чинного прем'єр-міністра Саару Аннегрет Крамп-Карренбауэр набирає від 40,2% до 40,8% голосів. Це забезпечить їй 24 мандати в Ландтазі.

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яка переживає зростання популярності через так званий "ефект Шульца" (висунення кандидатом у канцлери від СДПН Мартіна Шульца. - Ред.), відстає від ХДС на 10% і набирає від 29,5% до 30%. Така кількість голосів забезпечить соціал-демократам 17 місць у земельному парламенті.

На третьому місці ліві, які не в останню чергу завдяки популярності в землі першого номера списку Оскара Лафонтена набирають від 12,9 до 13% голосів. Пройти до земельного парламенту Саару зуміли також і праві популісти. Партія "Альтернатива для Німеччини" набирає, згідно з попередніми даними, від 5,9 до 6%. Натомість не долають 5-відсотковий бар'єр "зелені", вільні демократи та Партія піратів.

Виборчі дільниці працювали до 18:00 за місцевим часом. У Саарі право голосу мають 800 тисяч виборців. Очікується, що ХДС та соціал-демократи сформують широку коаліцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.