Конгрес перегляне програму віз, за якими у США працюють українські програмісти

П'ятниця, 3 березня 2017, 07:45

Група американських конгресменів від Демократичної та Республіканської партій внесла до Палати представників законопроект реформування програм робочих віз H-1B та L-1.

Про це повідомляє Голос Америки.

Законопроект покликаний "захистити американських робітників та покарати компанії, які виводять робочі місця за межі СШАі тим самим позбавляють висококваліфікованих американських громадян шансів на працевлаштування у США".

Робочі візи H-1B та L-1 дають американським та міжнародним роботодавцям, які працюють у США, змогу винаймати на роботу безпосередньо у Сполучених Штатах закордонних працівників. За цими візами, серед іншого, до США прибуває значна кількість професіоналів ІТ індустрії, включно з українськими та російськими програмістами.

"Зловживання візовими програмами заради отримання дешевої робочої сили вдаряє по американському середньому класу і з цим не можна більше миритись" - прокоментував законопроект конгресмен-демократ Біл Паскрелл.

Законопроект, який отримав підтримку з боку ряду впливових американських профспілкових організацій, передбачає серед іншого заборону для роботодавців міняти американських працівників на робітників, які прибули до США за візами H-1B та L-1, або надавати власникам H-1B віз преференції при прийомі на роботу;  заборону компаніям винаймати власників віз H-1B, якщо вони мають понад 50 працівників і понад 50% цих працівників є власниками віз H-1B та L-1.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.