Європейський центробанк ввів обіг нову банкноту номіналом 50 євро

фото
Вівторок, 4 квітня 2017, 10:04

Європейський центральний банк з 4 квітня ввів в обіг нову купюру номіналом 50 євро.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄЦБ.

Нова банкнота містить низку нових ступенів захисту, щоб її було важче підробити. Зокрема, на банкноті з’явився додатковий водяний знак і нова голограма у вигляді портрету Європи, персонажа з грецької міфології.

 

На лицьовій стороні банкноти розташовано "смарагдовий номер", блискучу цифру 50, що при нахилі змінює колір від смарагдово-зеленого до темно-синього і відображає вплив світла, що рухається вгору і вниз.

Купюра у 50 євро є найбільш широко використовуваною банкнотою і становить 45% всіх банкнот, що перебувають в обігу. Банкнот номіналом 50 євро зараз в обігу більше, ніж банкнот у 5, 10 і 20 євро разом узятих.

 

Нагадаємо, минулого року ЄЦБ вирішив не продовжувати випуск банкнот номіналом 500 євро, але перша серія цих банкнот залишиться законним платіжним засобом протягом необмеженого періоду часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.