Угорщина та Словаччина оскаржують у Європейському суді квоти щодо мігрантів

Четвер, 11 травня 2017, 13:49

Європейський суд розпочав розгляд справи Угорщини та Словаччини щодо мігрантських квот, обидві країни стверджують, що рішення ЄС 2015 року щодо розподілу мігрантів було схвалене із порушеннями.

Про це повідомляє Euractiv

Будапешт стверджує, що Рада міністрів суттєво змінила проект Європейського парламенту, не надіславши його повторно на розгляд.

Також Угорщина відзначає, що після схвалення варіанти проекту рішення офіційними мовами Євросоюзу були недоступні.

Словаччина вибудовує свої аргументи на процедурних помилках, стверджуючи, що зміст рішення "має характер законодавчого акту", відтак його необхідно було схвалити "шляхом нормального законодавчого процесу".

План щодо розподілу мігрантів був погоджений Радою ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ у вересні 2015, ним передбачалося розміщення 120 000 біженців по всіх країнах Євросоюзу.

Обидві центральноєвропейські країни зобов’язали прийняти не надто велику кількість біженців – всього 2096 осіб, зазначає видання. Втім, Угорщина до сьогодні не прийняла жодного біженця, у той час як Словаччина прихистила всього 16 мігрантів.

Рішення Ради ЄС щодо розподілу мігрантів у 2015 році, окрім Угорщини та Словаччини, не підтримали Чехія та Румунія. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".