МЗС Польщі застеріг ЄС перед викликами нестабільного сусідства зі сходу і півдня

П'ятниця, 12 травня 2017, 12:25

ЄС має бути готовим відповідати на виклики нестабільного сусідства зі сходу і півдня.

Про це у своїй статті для видання Rzeczpospolita написав глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

"В інтересах Польщі, і Франції, щоб ЄС ставав все більш сильним суб'єктом міжнародних відносин, щоб ЄС та його держави-члени були сильними у військовому відношенні, здатними реагувати на виклики нестабільного сусідства — як східного, так і південного", - заявив Ващиковський.

За його словами, саме тому Польща готова до участі в ініціативах Спільної політики безпеки і оборони.

"У минулі роки неодноразово довели, що в ім'я європейської солідарності, ми створюємо військову присутність і в тих регіонах, в яких Польща не має прямих інтересів", - зазначив міністр.

Однак, за його словами, військовий потенціал ЄС не повинен дублювати дії НАТО, або, навпаки, конкурувати з потенціалом Альянсу.

"НАТО сьогодні є єдиною організацією, здатною ефективно захищати своїх членів, особливо членів на східному фланзі, які наражаються на реальні військові загрози ззовні", - переконаний Ващиковський. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.

Незакінчений конфлікт: що відбувається з Карабахом за рік після війни

Рівно рік тому на Південному Кавказі почалася нова війна. Попри поразку Вірменії, війна не поставила всі крапки над "і" щодо майбутнього Нагірного Карабаху.