Прем’єр Чорногорії: ми вступили до НАТО, щоби підвищити якість життя людей

Вівторок, 27 червня 2017, 13:43

Прем’єр-міністр Чорногорії Душко Маркович стверджує, що вступ його держави до НАТО не мав на меті створенні небезпеки для Росії.

Про це він заявив у Страсбурзі, відповідаючи на питання членів ПАРЄ про відносини його країни з РФ, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Маркович нагадав, що на початковому етапі зближення Чорногорії та Альянсу від РФ не звучало заперечень чи протестів.

"В той період Росія не висловлювала жодної занепокоєності щодо нашого вступу до НАТО. Але коли ми підійшли до вступу, Росія намагалася зупинити його найбільш недемократичними методами", - розповів він, нагадавши про спробу державного перевороту, за яким стояли спецслужби РФ.

Він уникнув відповіді на запитання про майбутнє відносин з РФ, але заявив, що і надалі вважає безальтернативним шлях інтеграції до Альянсу.

"Ми не вважаємо що наш вступ до НАТО створює загрозу, тим більше - для наших друзів. Ми вступили до НАТО для того, щоби підвищити рівень життя наших людей. А крім того – щоби підвищити свою безпеку", - пояснив він, зауваживши водночас, що "зміни не відбудуться моментально".

Нагадаємо, приєднання Чорногорії до НАТО завершилося 5 червня у Вашингтоні. Чорногорія стала 29-м членом Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.