США намагаються налагодити відносини між Катаром та Саудівською Аравією - ЗМІ

Вівторок, 6 червня 2017, 10:12

Сполучені Штати будуть намагатися спокійно налагодити відносини між Саудівською Аравією і Катаром, оскільки маленька держава в Перській затоці є занадто важлива для військових і дипломатичних інтересів США, щоб бути ізольованою.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на нинішніх та колишніх посадових осіб в адміністрації США.

За словами чиновників, посадові особи США були приголомшені рішенням Саудівської Аравії про розрив дипломатичних відносин з Катаром в узгодженому русі з Єгиптом, Бахрейном і Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Агентство відзначає, що Вашингтон має багато причин, щоб налагодити відносини в регіоні.

Катар є господарем найбільшої повітряної бази США на Близькому Сході в Аль Удейд - плацдарм для ударів під керівництвом США по ІДІЛ. Як відомо, Трамп визначив перемогу над ІДІЛ як один із пріоритетів на час свого президентства.

У Білому домі напередодні заявили, що будуть працювати в напрямку в деескалації напруженості в Перській затоці.

Раніше повідомлялося, що Катар виплатив до мільярда доларів викупу за викрадених в Іраку 26 членів королівської сім'ї та захоплених військових.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром.

Країни також оголосили про закриття транспортних зв'язків з Катаром і дали катарським гостям і жителям міст два тижні, щоб виїхати.

Пізніше до них приєдналися Лівія та Ємен.

Причиною таких заходів стало звинувачення влади Катару у підтримці терористичної діяльності, в тому числі "Аль-Каїди" та "Ісламської держави".

Катар заперечує звинувачення щодо підтримки терористичних груп, та заявляє, що блокада сусідніх держав базується на безпідставних твердженнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".