Катар відкидає звинувачення арабських держав і заявляє про "кампанію брехні"

Понеділок, 5 червня 2017, 10:42

Міністерство закордонних справ Катару заявило, що шкодує про вжити сусідніми арабськими країнами заходи, назвавши їх "необґрунтованими".

Про це повідомляє телеканал Al Jаzeera.

"Ці заходи є необґрунтованими і засновані на претензії і заявах, які не мають в дійсності жодних підстав", - заявили в МЗС Катару, додавши, що рішення "не вплинуть на звичайне життя громадян і жителів".

Катар також заявив, що зіткнувся з кампанією брехні і вигадок, спрямованою на те, щоб взяти країну "під опіку".

"Кампанія розпалювання заснована на брехні, яка досягла рівня повних вигадок", - заявили в катарському МЗС.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром.

Країни також оголосили про закриття транспортних зв'язків з Катаром і дали катарським гостям і жителям міст два тижні, щоб виїхати.

Причиною таких заходів стало звинувачення влади Катару у підтримці терористичної діяльності, в тому числі "Аль-Каїди" та "Ісламської держави".

Однак деякі спостерігачі вважають, що справжньою причиною послужило те, що на саміті країн Перської затоки наприкінці травня катарське новинне агентство розповсюдило промову еміра Катару, який заявив про підтримку нормальних відносин з Іраном, що викликало хвилю критики на саміті. Пізніше Доха заявила, що публікацію зробили хакери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".