Україна програла ще одну справу в ЄСПЛ і має виплатити сумчанину 7 000 євро

Вівторок, 11 липня 2017, 13:50

Європейський суд з прав людини присудив Україні виплатити компенсацію мешканцю Сум за неналежне розслідування справи про сексуальне розбещення його дитини.

Про це йдеться у відповідному рішенні ЄСПЛ.

Суд визнав, що Україна порушила статтю 8 Європейської конвенції з прав людини (право на повагу приватного і сімейного життя) через недостатньо ефективне розслідування ймовірного сексуального розбещення дитини позивача.

Після розлучення батьків дочка позивача була змушена жити з матір’ю і у 2011 році, у віці трьох років стала свідком неодноразових сексуальних актів між матір’ю і її співмешканцем. Мати також неодноразово била дитину. Слідство було розпочате українськими правоохоронними органами лише у 2013 році і проходить з різноманітними затримками.

"Значні недоліки та неналежний спосіб, у який органи влади розслідували справу, а також загальна тривалість провадження, Суд вважає, що органи влади не дотрималися свого обов'язку проводити ефективне кримінальне розслідування справи та забезпечити відповідний захист приватного життя дитини заявника" - йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Також суд визнав, що українські органи влади неналежним чином оцінили умови проживання дитини з матір’ю після розлучення батьків, що зрештою і призвело до сексуального розбещення дівчинки.

ЄСПЛ постановив виплатити заявнику 7 тисяч євро нематеріального збитку і 27 євро судових витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...