Криза у Перській затоці: арабські країни пішли на поступки Катару

Середа, 19 липня 2017, 13:29

Чотири арабські країни - ОАЕ, Саудівська Аравія, Бахрейн та Єгипет, які оголосили бойкот Катару, більше не наполягають на виконанні Дохою усіх 13 вимог з оприлюдненого раніше ультимативного списку.

На брифінгу в Нью-Йорку у вівторок дипломати з чотирьох країн заявили, що вони прагнуть вирішити кризу мирним шляхом, повідомляє BBC.

Постійний представник Саудівської Аравії в ООН Абдулла аль- Муаллімі заявив, що раніше на зустрічі в Каїрі міністри закордонних справ погодили шість принципів, які "повинні бути прийнятними для Катару".

Виконання цих принципів Катаром задовольнить арабські країни та стане передумовою для зняття блокади.

Цими принципами є боротьба з тероризмом та екстремізмом, відмова від фінансування та надання притулку терористичним групам, припинення підбурювання до ненависті та насильства та утримання від втручання у внутрішні справи інших країн.

Арабські країни більше не вимагають закрити телеканал "Аль-Джазіра", але наполягають, що поширення мови ненависті має бути зупинене.

Муаллімі підкреслив, що ці принципи "безкомпромісні", але додав: сторони зможуть спільно обговорити їхню реалізацію.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати та Бахрейн розірвали дипломатичні та економічні зв’язки з Катаром та звинуватили його у підтримці тероризму. Вони висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів.

Від Катару вимагали розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра".

Катар категорично відмовився виконувати будь-які вимоги, які порушують його суверенітет та міжнародне право.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: