МЗС Польщі: немає "ополченців" та "української кризи", є конфлікт, який почала РФ

Понеділок, 7 серпня 2017, 12:24

В Україні немає "української кризи", натомість триває російсько-український конфлікт, який розпочала Росія.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю російському виданню "Коммерсант".

"Немає такого поняття "криза в Україні". Є російсько-український конфлікт, викликаний Росією", - сказав Ващиковський, відповідаючи на запитання журналістки про нібито "кризу в Україні".

За його словами, Польща прагне долучитися до розв’язання конфлікту, однак все залежить від готовності Росії і України реалізовувати мінські домовленості, а також від учасників "нормандського формату".

Ващиковський також виправив журналістку, яка у своєму запитанні посилалась на аргументи "прибічників ополченців".  

"Я повинен торкнутися використаного вами терміну "ополченці" - ще раз хочу підкреслити, що це сепаратисти, оскільки як по-іншому назвати людей, які виступають проти легітимної влади?", - наголосив глава польського МЗС.

На думку Ващиковського, ситуація на Донбасі зараз виглядає як заморожений конфлікт, але Польща воліє говорити швидше про "конфлікт низької інтенсивності".

"За даними СММ ОБСЄ, там щодня продовжують гинути люди, стрілянина поновлюється декілька разів на день", - зазначив глава польського МЗС. При цьому, за даними Польщі, головні обстріли здійснюють підтримувані Росією сепаратисти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.