Іракський парламент вимагає ввести війська на територію, яку контролюють курди

Понеділок, 25 вересня 2017, 16:46

Іракський парламент вимагає ввести війська на спірні райони на півночі країни, що перебувають під контролем курдів з 2003 року, оскільки Іракський Курдистан проводить референдум про незалежність.

Про це повідомляє AFP з посиланням на резолюцію парламенту Іраку.

"Парламент вимагає, щоб глава армії (прем'єр-міністр Гайдер аль-Абаді) розгорнув сили в усіх зонах, які автономний регіон Курдистан взяв під свій контроль з 2003 року", - сказано в резолюції.

Згідно з іракською Конституцією, уряд зобов'язаний дотримуватися рішень парламенту.

Повідомляється, що зони, щодо яких ведеться суперечка між курдами та федеральним урядом в Багдаді, не є частиною трьох провінцій північного Іраку, які утворюють автономну курдську область.

Суперечливими районами є провінція Кіркук, багата на нафту, а також частини провінції Ніневія, Діяла та Салахеддін.

Нагадаємо, 25 вересня розпочалося голосування на референдумі за незалежність, організованому регіональним урядом Курдистану на півночі Іраку.

Ірак, Іран та Туреччина виступають проти проведення референдуму, заявляючи, що він може посилити напруженість на Близькому Сході.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...

"Можливість зупинити Північний потік-2 ще існує"

Світлана Заліщук: "Ціни на газ у Європі вже не впадуть до рівня минулого року... Ми війну точно не програли. А у битвах були і перемоги, і поразки".