МЗС направило закон про освіту на оцінку "Венеціанки"

П'ятниця, 29 вересня 2017, 08:13

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі одного з телеканалів, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні я направив цей закон, як і було домовлено, на розгляд Венеціанської комісії", - сказав міністр.

Клімкін також зазначив, що закон був направлений саме в четвер, оскільки в цей день він вступив в силу, а також був проведений його переклад.

"Пані Лілія (Гриневич - ред) передасть цей закон вже офіційно, коли буде на наступному тижні вести консультації з Радою Європи", - додав він.

Раніше міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що висновки Венеціанської комісії щодо "мовної статті" закону "Про освіту" буде отримано вже до кінця осені.

Нагадаємо, 25 вересня Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Детальніше про конфлікт довкола освітнього закону читайте в статтях на "ЄвроПравді": Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України

та "Мовний конфлікт з Європою: як діяти Києву, щоб зберегти норми освітнього закону".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: