У Барселоні – нові протести через арешт громадських лідерів

фото
Вівторок, 17 жовтня 2017, 14:22

Протестувальники розпочали новий раунд демонстрацій у Барселоні з вимогою звільнити двох лідерів руху за незалежність Каталонії, заарештованих у понеділок.

Про це повідомляє Associated Press.

Низка протестів розпочалися у Барселоні опівдні, ввечері заплановано продовження демонстрацій.

Повідомляється, що близько півтисячі студентів головного університету Барселони залишили заняття, щоб приєднатися до протесту.

 Фото з Twitter університету імені Помпеу Фабра 
Фото з Twitter університету імені Помпеу Фабра 

"Ми закликаємо звільнити наших політичних в'язнів і закликаємо каталонську владу скасувати призупинення декларації про незалежність і проголосити каталонську республіку", - сказала Айна Дельгадо Морелл, представниця незалежної студентської організації "Університети республіки".

Студенти будуть продовжувати протести, щоб "зупинити репресії з боку іспанської держави", додала вона.

Нагадаємо, у понеділок, 16 жовтня, суд взяв під варту керівників двох головних каталонських громадських організацій - Національної асамблеї Каталонії і організації "Загальна культура", які виступають за незалежність регіону.

1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії. За інформацією каталонської влади, понад 90% виборців висловилися за незалежність від Іспанії.

Як повідомлялося, 10 жовтня глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон разом з головами кількох партій підписав декларацію про проголошення незалежності від Іспанії.

Водночас він звернувся до регіонального парламенту у Барселоні із закликом відкласти голосування за проголошення незалежності на кілька тижнів заради діалогу з Мадридом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.