Ірак вимагає анулювати результати референдуму в Курдистані

Четвер, 26 жовтня 2017, 11:07

Влада Іраку відмовилась прийняти пропозицію Курдистану заморозити підсумки референдуму про незалежність.

Про це заявив прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді, повідомляє Reuters.

За його словами, Багдад вимагає анулювання результатів голосування 25 вересня.

"Ми не приймемо нічого, крім скасування результатів референдуму та поваги до Конституції", - сказав аль-Абаді у своїй заяві.

Напередодні іракські курдські лідери запропонували заморозити підсумки голосування на референдумі за незалежність, зробивши крок назад в умовах кризи,через яку Багдад направив війська до автономії.

Регіональний уряд Курдистану запропонував розпочати діалог з урядом в Багдаді та негайно припинити військові операції в Курдистані.

Як відомо, 25 вересня у курдський автономії Іраку пройшов референдум про підтримку незалежності. Референдум не було визнано ані центральним урядом Іраку, ані іншими країнами.

У відповідь іракські федеральні війська та союзні ополчення зайняли практично всю територію, яка перебуває за межами автономного округу з трьома провінціями на півночі, які контролюють курди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.