В Ірландії не готові дозволити Brexit-переговорам перейти до питань торгівлі

П'ятниця, 17 листопада 2017, 13:52

Ірландія заявила, що не готова дозволити Brexit-переговорам перейти до другої фази у наступному місяці, тоді як у Лондоні виступають проти значно тривалішого перехідного періоду, якому віддає перевагу їхній сусід.

Про це повідомляє Reuters.

Кордон між членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, який буде єдиною межею Британії з блоком після Brexit, відноситься до тих трьох питань, які Брюссель хоче детально вирішити, перш ніж буде прийнято рішення в грудні щодо того, чи слід перевести переговори на другу фазу щодо торгівлі, як цього хоче Британія.

Повідомляється, що після зустрічі у Дубліні з міністром закордонних справ Британії Борисом Джонсоном його ірландський колега Саймон Ковеней заявив: "Так, ми всі хочемо перейти на другий етап Brexit-переговорів, але ми зараз не перебуваємо на тому етапі, щоб дозволити це зробити".

"У нас дуже серйозні проблеми, особливо щодо питання кордону, яке потребує більшої ясності", - додав він.

Водночас Джонсон сказав, що перехід переговорів на наступний етап допоможе вирішити питання кордону, тому що багато питань навколо нього пов'язані з майбутньою митною угодою Британії з Європейським Союзом.

Раніше повідомлялося, що Ірландія на цій стадії не буде погрожувати накласти вето на переговори щодо Brexit через відсутність прогресу у питанні кордону з Північною Ірландією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.