У Кишиневі проходить референдум про відставку мера: явка становить 4,5%

Неділя, 19 листопада 2017, 12:17

19 листопада в Кишиневі проходить референдум про відставку мера Доріна Кіртоаке. Плебісцит відбувається з ініціативи Партії соціалістів.

Про це повідомляє Newsmaker.

За даними Центрвиборчкому, явка виборців на 11:00 склала 4,5%. Загалом в місті відкрито 307 виборчих дільниць, вони працюють до 21:00.

За відставку Кіртоаке повинні проголосувати не менше 163 тисяч кишинівців. А щоб плебісцит визнали таким, що відбувся, в ньому повинні взяти участь не менше третини від 647 тисяч виборців, внесених у виборчі списки.

Кіртоаке проходить обвинуваченим у справі про платні парковки. Його звинувачують в отриманні вигоди з впливу і пасивній корупції.

Мера Кишинева затримали 25 травня і на наступний день помістили під домашній арешт. 21 липня справу було передано до суду, а прокурори вимагали від муніципальної ради відсторонити Кіртоаке від посади на час судового розгляду.

28 липня його відсторонили від посади мера. 10 листопада Кіртоаке перевели з-під домашнього арешту під судовий контроль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.