Президент Ісландії доручив лідеру лівої опозиції сформувати уряд

Четвер, 2 листопада 2017, 19:17

Президент Ісландії попросив лідера опозиційного Ліво-зеленого руху, який на виборах здобув друге місце, сформувати уряд.

Про це повідомляє Reuters.

Партія незалежності прем’єра Б’ярні Бенедіктссона, яка десятиліттями домінувала в ісландській політиці, на виборах отримала перше місце, але не змогла отримати парламентську більшість.

Ліво-зелений Рух на чолі з Катрін Якобсдоттір за підтримки ще трьох партій може сформувати крихку більшість. Політик обіцяла створити широкоформатний уряд.

Ліво-зелені прагнуть зменшити нерівність та фінансувати збільшення витрат на охорону здоров'я, освіту та інфраструктуру шляхом збільшення податків для багатих та запровадження податку на майно.

Як повідомлялося, дострокові вибори в Ісландії створили новий складний політичний ландшафт у країні, оскільки у парламент увійшли аж вісім політичних партій, більше ніж будь-коли раніше, що у свою чергу ускладнить формування коаліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.