В РФ кажуть, що вислали польського історика у відповідь на "недружній акт" Варшави

Понеділок, 27 листопада 2017, 17:24

У МЗС РФ заявили, що польського історика Генрика Глембоцького було вислано з країни у відповідь на "недружній акт" Варшави.

Про це ідеться у коментарі речниці російського МЗС Марії Захарової, розміщеному на сайті російського зовнішньополітичного відомства.

"Хотіли б нагадати, що 11 жовтня польська влада за абсурдними звинуваченнями вислала з Польщі російського вченого-історика, який займався там викладацькою діяльністю. Заходи, вжиті стосовно Генрика Глембоцького, є відповіддю на цей недружній акт", - заявила Захарова.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала та видворила з країни історика Інституті національної пам’яті Польщі Генрика Глембоцького.

Повідомляється, що історик проводив дослідження польсько-російських відносин у ХIХ столітті.

Глембоцький повідомив, що у Росії він планував працювати до 10 грудня, проводячи дослідження в архівах для декількох публікацій, які він готував. 

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич вважає видворення Глембоцького з РФ ворожим актом щодо науковців, які вивчають радянський режим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Податковий переворот: чому масштабна реформа польської влади стала проблемою

Масштабна реформа, за допомогою якої польська влада хотіла домогтися істотного зростання своїх рейтингів, перетворилася для неї на чималі проблеми.

Небезпечніше за вторгнення: що чекає на Україну у протистоянні з РФ

Сподівань на Україну як "історію успіху" на Заході все менше. І все менше розуміння, чому в момент максимальної небезпеки Київ не намагається збільшити військовий бюджет.

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.