Іспанія може дозволити регіонам проводити референдуми про незалежність

Середа, 08 листопада 2017, 15:24
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс заявив, що Іспанія розглядає конституційні зміни, які можуть дозволити його регіонам проводити референдуми про незалежність у майбутньому.

Про це він заявив у інтерв’ю BBC.

"Ми створили комітет в парламенті, щоб вивчити можливість внесення поправок до Конституції, щоб мати можливість краще враховувати прагнення деяких  каталонських людей", - відзначив Дастіс.

За його словами, схвалення такого рішення можливе, але за однієї умови - його повинні підтримати громадяни Іспанії на всенародному референдумі.

"Але це рішення (дозвіл на проведення таких референдумів – Ред.) повинне бути ухвалене всіма іспанцями", - уточнив він.

Дастіс озвучив позицію офіційного Мадрида, що відсторонений каталонський лідер Карлес Пучдемон не мав права в односторонньому порядку проголосити незалежність регіону від Іспанії.

"Регіональний лідер не може сказати, що Конституція не діє на його території. Регіональний лідер не може придумати паралельну правову основу", - заявив Дастіс.

Заява іспанського міністра пролунала на тлі масового страйку у Каталонії, в результаті якого низка доріг у регіоні заблоковані.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter