Президент Польщі підписав зміни до закону про працевлаштування іноземців

Четвер, 14 грудня 2017, 14:13

Президент Польщі підписав закон, згідно з яким іноземці з-за меж ЄС зможуть отримати посвідку на тимчасове перебування у Польщі у межах перенесення в країну підприємства з іншої держави.

Про це повідомляє "Польське радіо".

Закон Міністерства внутрішніх справ та адміністрації вводить у польське законодавство директиву Європейського парламенту та Ради ЄС від 15 травня 2014 року у справі умов в’їзду і перебування громадян третіх держав у межах перенесення в країну підприємства.

За підрахунками Управління з питань іноземців, ці зміни можуть зачепити до 200 тисяч осіб.

Головною метою закону є спрощення процедур під час видачі дозволів на тимчасове перебування іноземців у зв’язку з перенесеннями ними до Польщі свого підприємства. Максимальний період становитиме 3 роки у випадку працівників, які посідають керівні посади, та спеціалістів, а також рік у випадку працівників, котрі проходять стажування.

Після закінчення цього періоду ці особи повинні покинути територію держав ЄС, якщо не отримають дозвіл на перебування на іншій підставі, згідно з нормами ЄС чи держави.

Щоб перенести своє підприємство до Польщі, потрібно бути раніше працевлаштованим у ньому або у тій самій групі підприємств протягом щонайменше 12 місяців – у випадку працівників на керівних посадах та спеціалістів, і 6 місяців – у випадку працівників, які проходять стажування.

Дозвіл на перебування у Польщі у зв’язку з перенесенням підприємства в країну видаватиме воєвода. Клопотання може зареєструвати заклад, який приймає іноземця на роботу у межах внутрішнього перенесення. На підставі цього дозволу іноземець зможе працювати на території усього ЄС у межах даного підприємства.

Як наголосили автори змін до закону про іноземців, найближчим часом у Польщі бракуватиме робочих рук через трудову міграцію поляків після вступу Польщі в ЄС у 2004 році.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.