Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію щодо Криму

Вівторок, 19 грудня 2017, 19:48

Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

Про це у своєму Twitter повідомила Українська місія в ООН.

За резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь" проголосувало 70 країн, "проти" - 26 країн, ще 76 країн - "утрималися".

Як повідомлялося, 14 листопада 2017 року Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію "Положення у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A / C.3 / 72 / L.42), ініційовану українською делегацією, в якій закликав РФ припинити порушення прав людини в Криму і скасувати деякі російські закони на півострові.

Зазначимо, що до тексту нової резолюції включені не тільки згадки про міжнародні норми, що стосуються захисту прав людини, а й розширені посилання на міжнародне гуманітарне право. Це право регулює захист жертв війни, а також обмежує методи і засоби ведення війни та визначає відповідальність за порушення цих норм.

Такі зміни означають, що ситуація в Криму визнана триваючою окупацією і міжнародним збройним конфліктом, і цього бракувало у документі минулого року. 

Окрім того, резолюція врахувала початок процесу "Україна проти Росії" в Міжнародному суді ООН. Документ вимагає від Росії "повністю і негайно" виконати постанову Суду від 19 квітня цього року про тимчасові заходи у цій справі.

У резолюції також засуджується автоматичне присвоєння кримчанам російського громадянства, й негативні наслідки для тих, хто відмовився від паспортів держави-окупанта.

Детальніше про проект нової резолюції ООН читайте на сайті "Європейської Правди": "Нова резолюція ООН щодо Криму: десять змін, важливих для України"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua