ЄС знову закликав Білорусь ввести мораторій на смертну кару

П'ятниця, 22 грудня 2017, 09:57

ЄС в черговий раз нагадав Білорусі про неприйнятність такого виду покарання, як смертна кара.

Про це йдеться у заяві речника Європейської служби зовнішньої дії у зв’язку з відхиленням Верховним судом Білорусі апеляції на смертний вирок Ігорю Гершанкову і Семену Бережному.

"Європейський союз очікує, що влада Білорусі замінить ці два смертних вироки на більш м'які і введе мораторій на всі страти", - йдеться в заяві.

"ЄС дотримується принципової позиції, що відкидає смертну кару, і виступає проти застосування смертної кари за будь-яких обставин", - нагадав речник Європейської служби зовнішньої дії.

Він також повідомив, що ця позиція ЄС була підтверджена білоруській владі на 4-му засіданні Координаційної групи ЄС-Білорусь 19-20 грудня в Брюсселі.

"Смертна кара не служить стримуючим фактором для злочинності, а помилки, неминучі в будь-якій правовій системі, стають незворотними", - наголошується в заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?