КС Іспанії прийняв скаргу на обмеження Мадридом самоуправління у Каталонії

Середа, 10 січня 2018, 20:14
Версія для друку Коментарі

Конституційний суд Іспанії прийняв до розгляду скаргу опозиційної партії Podemos на активацію статті 155 Конституції, розпуск уряду Каталонії і скликання дострокових виборів у регіоні.

Про це повідомляє видання La Vanguardia.

Як зазначається, взяття скарги до розгляду не означає, що рішення про обмеження самоуправління буде призупинене в якості попереднього заходу, оскільки подібні заходи вводяться після відповідних скарг уряду.

У партії Podemos вважають, що запровадження статті 155, розпуск уряду і парламенту та призначення нових виборів у Каталонії було надмірним заходом.

У Podemos стверджують, що взяття Конституційним судом скарги до розгляду є позитивним кроком "вперед, який покладе край наступу на інституції самоврядування".

За даними ЗМІ, рішення у цій справі слід очікувати не раніше ніж за рік-півтора.

27 жовтня минулого року парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежності. У відповідь Сенат Іспанії схвалив прохання уряду про введення в дію 155-ї статті Конституції, яка раніше ніколи не застосовувалася і дозволила обмежити самоврядування регіону. Після цього було прийнято рішення відсторонити від посад лідера автономії Карлеса Пучдемона і членів його уряду. Крім того, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив каталонський парламент і призначив вибори в регіоні на 21 грудня.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter