Фальшивий сигнал тривоги про ракетну атаку призвів до паніки на Гаваях

Неділя, 14 січня 2018, 13:43
Версія для друку Коментарі

Мешканці і гості Гаваїв не на жарт перелякалися, коли отримали сигнал про ракетну атаку на острови.

Про це повідомляє BBC.

Зранку у суботу мешканці Гаваїв отримали на телефони повідомлення з сигналом тривоги наступного змісту: "Загроза з боку балістичної ракети, що прямує до Гаваїв. Негайно шукайте укриття. Це не навчання".

 

Повідомлення спричинило паніку і напади істерики у багатьох гавайців. Дехто сприйняв сигнал тривоги по-філософськи, стверджуючи, що споглядання краси Гаваїв – не найгірший спосіб померти.

Пізніше з’ясувалося, що повідомлення було помилково надіслано працівником Агентства кризового управління Гаваїв, що під час рутинної процедури передачі зміни "натиснув не на ту кнопку".

Текст повідомлення у системі оповіщення електронною поштою був змінений через 18 хвилин, на мобільні телефони відкориговане повідомлення розіслали лише через 38 хвилин.

 "Мені шкода за біль і плутанину, спричинені інцидентом. Я теж дуже засмучений через це" - сказав губернатор штату Девід Іге.

Свої вибачення принесло і керівництво надзвичайних служб Гаваїв.

В той же час президента США Дональда Трампа, який у момент інциденту грав у гольф, накрило хвилею критики через брак реакції чи коментарів.

У Білому ж домі розповіли, що Трампу повідомили про сигнал тривоги, назвавши його "навчаннями у штаті".

Варто зазначити, що Гаваї є одним з найближчих до північної Кореї американських штатів. Саме тому тут встановлено систему  оповіщення щодо ракетних ударів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter