Відсутність автоматичної перевірки е-декларацій ставить під загрозу безвіз з ЄС

Понеділок, 22 січня 2018, 11:41

Невиконання Києвом зобов’язання щодо створення системи автоматичної перевірки електронних декларацій становить більшу загрозу для безвізового режиму з ЄС, ніж недоліки у законопроекті про антикорупційний суд.

Про це йдеться у статті "Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд" на ЄвроПравді.

"Єврокомісія навряд чи призупинить безвізовий режим лише через затягування зі створенням антикорупційного суду або порушення вимог "Венеціанки" – йдеться у статті. 

Зокрема, через те, що створення антикорупційного суду не було вимогою ЄС до України в рамках Плану дій щодо візової лібералізації, а в рамках механізму призупинення моніторинг ведеться саме за включеними до ПДВЛ вимогами.

В той же час у ЄС залишаються підстави призупинити український безвіз за іншими вимогами. Передусім, йдеться про роботу НАЗК щодо перевірки е-декларацій. 

"Зобов’язання Києва створити систему автоматичної перевірки декларацій лунає із року в рік, воно прописане у кількох безвізових звітах. По суті, через зрив його виконання ЄС може хоч завтра забирати безвіз у України – але не робить цього, розуміючи, що наслідки будуть надпотужними" - йдеться у статті.

Втім, як зазначається, навіть зрив виконання цієї вимоги не веде до автоматичного і одномоментного скасування безвізу.

"Будь-які рішення про задіяння механізму призупинення безвізу розглядатимуться Єврокомісією, Радою, Європарламентом не на основі одного окремого факту, а з урахуванням усіх факторів та загального політичного контексту", – пояснив представник адміністрації президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?