Прем'єр Польщі розповість Тіллерсону про загрози "Північного потоку-2" для України

Четвер, 25 січня 2018, 13:06

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час перемовин з американським держсекретарем зверне особливу увагу на майбутню реалізацію проекту "Північний потік - 2".

Про це очільник польського уряду сказав в інтерв'ю "Польському радіо".

"Якщо газопровід буде побудований, то транзит газу через Україну буде непотрібним. І держсекретар США повинен повністю розуміти і оцінити всі загрози та ризики у зв’язку з цим", – сказав польський прем'єр.

Моравецький додав, що у питаннях енергетики Сполучені Штати не зупиняються на усних заявах. Прикладом є, серед іншого, перші підписані середньострокові контракти на постачання американського скрапленого природного газу.

Прем’єр-міністр заявив, що Варшава знаходиться в постійному контакті з Вашингтоном у справі зменшення монополії "Газпрому" і цінового диктату Росії щодо Європи. "Ми беремо участь у цьому процесі і хочемо, аби інші партнери також у ньому брали участь", – відзначив Моравецький.

Очільник польського уряду також підкреслив, що ще одним важливим питанням під час переговорів з очільником американської дипломатії у Варшаві буде зміцнення постійної присутності американських військ у країнах східного флангу НАТО.

Нагадаємо, Тіллерсон прибуде до Варшави у п'ятницю, 26 січня.

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Новий трубопровід планується побудувати поруч з уже існуючим "Північним потоком-1".

За оцінками "Нафтогазу України", будівництво обхідних маршрутів може позбавити Україну доходу від транзиту газу, які в 2017 році становитимуть 3 млрд доларів, а також знизить інвестиційну привабливість ГТС.

Також в "Нафтогазі" неодноразово підкреслювали, що "Газпром" не виконує контрактні зобов'язання, згідно з якими він зобов'язаний транспортувати через територію України 110 млрд кубометрів на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.