Корупція в ДМС позначиться на безпеці країн ЄС - посол Швеції

Четвер, 01 лютого 2018, 11:36
Версія для друку Коментарі

Підозри про наявність корупції в Державній міграційній службі (ДМС) України викликає занепокоєння, оскільки це може позначитися на безпеці Європейського Союзу.

Про це заявив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Як ви знаєте, між Україною та ЄС існує безвізовий режим, тому підозри в корупції в такому важливому держоргані як Державна міграційна служба викликають велике занепокоєння. Зрозуміло, чому: якщо корупція прийде до органів, що видають документи, це може безпосередньо позначитися на безпеці країн ЄС", - сказав Хагстрьом.

Хагстрьом нагадав, що створення незалежних антикорупційних органів було частиною плану дій щодо візової лібералізації. При цьому дипломат зазначив, що вкрай важливо підтримувати незалежність антикорупційних органів та продовжувати розвивати ці інститути.

"Звісно, ми бачимо ризики відступу назад. У нас немає ілюзій стосовно того, що люди, залучені в корупцію, не в захваті від зміни системи та зменшення почуття безкарності", - розповів посол.

На його думку, також необхідно проводити роботу в питанні сприйняття корупції. "Згідно з опитуваннями громадської думки, на побутовому рівні багато українців сприймають корупцію як належне. У цьому сенсі також потрібна серйозна робота", - наголосив посол.

Шведський дипломат висловив думку, що створення антикорупційного суду стало б важливим кроком у боротьбі з корупцією в Україні та у зміцненні довіри українців до державних інституцій.

"Створення антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи було б ключовим кроком у боротьбі з корупцією, яка базується на почутті безкарності... Одна річ вражає мене - це дуже низький рівень довіри населення до багатьох державних інституцій. Антикорупційний суд, я думаю, міг би зміцнити цю довіру, і корупціонери зазнали б покарання", - резюмував Хагстрьом.

Раніше посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що справа про хабарництво у Державній міграційній службі  може поставити під загрозу дію безвізового режиму з ЄС.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter