Корупція в ДМС позначиться на безпеці країн ЄС - посол Швеції

Четвер, 1 лютого 2018, 11:36

Підозри про наявність корупції в Державній міграційній службі (ДМС) України викликає занепокоєння, оскільки це може позначитися на безпеці Європейського Союзу.

Про це заявив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Як ви знаєте, між Україною та ЄС існує безвізовий режим, тому підозри в корупції в такому важливому держоргані як Державна міграційна служба викликають велике занепокоєння. Зрозуміло, чому: якщо корупція прийде до органів, що видають документи, це може безпосередньо позначитися на безпеці країн ЄС", - сказав Хагстрьом.

Хагстрьом нагадав, що створення незалежних антикорупційних органів було частиною плану дій щодо візової лібералізації. При цьому дипломат зазначив, що вкрай важливо підтримувати незалежність антикорупційних органів та продовжувати розвивати ці інститути.

"Звісно, ми бачимо ризики відступу назад. У нас немає ілюзій стосовно того, що люди, залучені в корупцію, не в захваті від зміни системи та зменшення почуття безкарності", - розповів посол.

На його думку, також необхідно проводити роботу в питанні сприйняття корупції. "Згідно з опитуваннями громадської думки, на побутовому рівні багато українців сприймають корупцію як належне. У цьому сенсі також потрібна серйозна робота", - наголосив посол.

Шведський дипломат висловив думку, що створення антикорупційного суду стало б важливим кроком у боротьбі з корупцією в Україні та у зміцненні довіри українців до державних інституцій.

"Створення антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи було б ключовим кроком у боротьбі з корупцією, яка базується на почутті безкарності... Одна річ вражає мене - це дуже низький рівень довіри населення до багатьох державних інституцій. Антикорупційний суд, я думаю, міг би зміцнити цю довіру, і корупціонери зазнали б покарання", - резюмував Хагстрьом.

Раніше посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що справа про хабарництво у Державній міграційній службі  може поставити під загрозу дію безвізового режиму з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua