Польща відреагувала на стурбованість США з приводу закону про Інститут нацпам’яті

Четвер, 1 лютого 2018, 15:24

МЗС Польщі запевнило США, що оновлений закон про Інститут національної пам’яті жодним чином не обмежує свободу слова.

Про це йдеться у заяві відомства.

"МЗС запевняє, що ухвалені зміни не обмежують свободи слова, повної свободи проведення наукових досліджень і публікації їх результатів, свободи історичних дискусій чи мистецької діяльності" - йдеться у заяві.

У відомстві нагадали, що метою оновлення закону була боротьба з усіма формами заперечення і фальшування правди про Голокост.

"В цьому контексті ми дотримуємося позиції, що звинувачення польського народу і держави у співучасті разом з Третім рейхом – публічно і всупереч фактам – у нацистських злочинах є помилковим і шкідливим для жертв, які є польськими громадянами як польського, так і єврейського походження" - заявили в МЗС.

У відомстві висловили сподівання, що внесені зміни в закон не вплинуть на стратегічне партнерство США і Польщі.

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті, зазначивши, що він може мати наслідки для відносин Варшави зі Сполученими Штатами та Ізраїлем.

Як відомо, Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Сейм Польщі ухвалив зміни до закону про Інститут національної пам’яті 26 січня. Тепер закон набуде чинності після підписання президентом Польщі.

Схвалення законопроекту викликало критику Ізраїлю та України. МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: