Росія ризикує спровокувати нову ядерну гонку у Європі – генсек НАТО

Понеділок, 19 лютого 2018, 09:40

Росія порушує договір про знищення ракет малої і середньої дальності і це може призвести до нової ядерної гонки у Європі.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

"Модернізуючи свій ядерний арсенал, проводячи ядерні навчання, Росія ризикує спровокувати нову ядерну гонку у Європі. В той час США, які є стороною договору про знищення ракет малої і середньої дальності, переконані в тому, що РФ порушує цей договір і готується випробувати нову ракету середньої дальності" - заявив Столтенберг.

За його словами, у НАТО вкрай схвильовані цим фактом.

"Я закликаю Росію виконувати договір і забезпечити прозорість її оборонних проектів та військових навчань" - наголосив генсек НАТО.

За його словами, договір про знищення ракет малої і середньої дальності є наріжним каменем європейської безпеки, який десятиліттями забезпечував мир у Центральній Європі.

"Ніхто не зацікавлений у новій гонці озброєнь, в тому числі і Росія" - сказав Столтенберг.

Договір був підписаний 8 грудня 1987 року в Вашингтоні. У 1992 році в зв'язку з розпадом СРСР договір набув багатостороннього характеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.