Парламент Косова голосуватиме за угоду про кордон з Чорногорією, яка гальмує безвіз

Вівторок, 20 лютого 2018, 20:11

Уряд Косова попросив парламент проголосувати цього тижня за оновлений варіант угоди про демаркацію кордону з Чорногорією.

Про це повідомляє The Associated Press.

Прем'єр-міністр Рамуш Харадінай заявив, що він просить депутатів у четвер проголосувати за новий варіант угоди після того, як президент Чорногорії на минулому тижні погодився, що його країна готова до компромісу.

Чорногорія і Косово підписали угоду про демаркацію кордону в 2015 році. Однак парламент Косова її не ратифікував. Питання ратифікації було винесене у вересні 2016 році, однак опозиція на чолі з нинішнім прем’єром Харадінаєм, виступила проти, бо, як стверджувалося, за угодою Косово втрачає 8 тисяч гектарів території.

Чорногорія, яка вже схвалила цю угоду, визнала незалежність Косово від Сербії у 2008 році.

ЄС заявляв, що Косово має ратифікувати угоду про демаркацію кордонів з Чорногорією як передумову для громадян Косова вільно подорожувати в межах Шенгенської зони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.