Президент Кіпру: розвідка газових родовищ продовжиться попри опір Анкари

Середа, 21 лютого 2018, 13:55

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіc заявив, що розвідка газових родовищ буде проведена згідно із планом, попри сильний опір з боку Туреччини та турків-кіпріотів.

Про це повідомляє The Associated Press.

У своїй заяві Анастасіадіс запевнив, що будь-який потенційний дохід від знайдених газових родовищ буде розподілений рівномірно з усіма громадянами Кіпру після возз'єднання острова.

За його словами, будь-які доходи від газу будуть вкладені у незалежний фонд, який планується створити.

Анастасіадіс ще раз закликав до відновлення мирних переговорів за умови, що Туреччина перестане перешкоджати проведенню бурінню поблизу південного сходу острова.

Як відомо, турецькі військові кораблі продовжують блокувати у Середземному морі бурову установку італійської енергетичної фірми ENI, яка мала розпочати роботи із пошуку газу біля берегів Кіпру.

В Анкарі заявляють, що пошук газу обмежує права турків-кіпріотів щодо ресурсів острова.

Нагадаємо, нещодавно в адміністрації турків-кіпріотів заявили, що не дозволять грекам-кіпріотам без згоди продовжувати розвідку газових родовищ в Середземному морі.

ЄС закликав Туреччину не ставити під загрозу добросусідські відносини з державами членами у зв’язку з блокуванням судна біля Кіпру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.