У прем'єра Польщі наполягають: Бандера відповідальний за "геноцид" на Волині

Вівторок, 27 лютого 2018, 13:26

В офісі прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького заявили, що Степан Бандера несе відповідальність за Волинську трагедію, хоча й опосередковану.

Про це у вівторок сказав глава канцелярії польського прем’єра Міхал Дворчик, коментуючи висловлювання екс-прем'єра Яна Ольшевського про Бандеру, повідомляє Onet.pl.

Колишній прем’єр-міністр Польщі Ян Ольшевський в інтерв'ю Super Express заявив, що Бандера не відповідальний за трагедію на Волині. Ольшевський наголосив: Волинська трагедія відбулась тоді, коли Бандера був ув’язнений німцями. Більше того -  якби Бандера міг у той час ухвалити рішення, то злочину на Волині не сталося б, вважає колишній урядовець.

"Важко погодитися з твердженням прем'єр-міністра Ольшевського, якого я поважаю… Степан Бандера був одним з політиків, опосередковано відповідальних за трагедію, яка сталася на Волині та південно-східних окраїнах Другої Речі Посполитої", -  сказав глава канцелярії прем'єр-міністра.

Дворчик додав, що "ідеологія українського націоналізму, яку описав Дмитро Донцов, і яку пропагував Степан Бандера, прямо говорила про геноцид, необхідний для очищення українських етнічних територій".

Щодо слів Ольшевського про можливе уникнення Волинської трагедії, якби рішення про це приймав Бандера, Дворчик заявив, що така заява не охоплює історичних фактів.

"Безсумнівно, Степан Бандера мав величезний вплив на будівництво українського націоналістичного руху, і ми знаємо, які були наслідки", - сказав Дворчик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.