Коаліційні переговори у Німеччині не вдалося завершити у запланований термін

Понеділок, 5 лютого 2018, 07:51

Представники німецьких політичних сил, які домовляються про формування нової урядової коаліції, не змогли завершити переговори в неділю, 4 лютого, як попередньо планувалося. 

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Лідери ХДС/ХСС та СДПН не досягли згоди щодо пунктів про ринок праці та сферу охорони здоров'я, тож коаліційні переговори продовжаться у понеділок, 5 лютого.

"Сьогодні в нас був дуже конструктивний день, і ми дійшли згоди за багатьма пунктами", - заявив генеральний секретар СДПН Ларс Клінгбайль. 

Утім, за його словами, учасники переговорів усвідомили, що чимало питань все ще треба обговорити детальніше. "Тому ми разом вирішили, що не будемо проводити переговори цієї ночі, а натомість продовжимо наші переговори та дискусії детально та сфокусовано завтра з 10-ї ранку", - повідомив соціал-демократ.

Нагадаємо, що в лавах СДПН зростає спротив формуванню нової "великої коаліції" з консерваторів та соціал-демократів. Чимало представників виступають проти повторення союзу з блоком Меркель. Навіть за успішного завершення переговорів лідерів політсил коаліційний договір ще, як планується, мають схвалити близько 440 тисяч членів СДПН.

Раніше повідомлялося, що партії, які беруть участь у коаліційних переговорах щодо формування наступного уряду Німеччини після чотирьох місяців політичної невизначеності хотіли завершити переговори до 4 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.