Європарламент закликав розглянути можливість скасування літнього часу

Четвер, 8 лютого 2018, 14:24

Європарламент закликав Єврокомісію провести оцінку нинішньої системи переводу стрілок годинника двічі на рік і у разі необхідності змінити її.

Про це йдеться у відповідній резолюції, повідомляється на сайті ЄП.

За резолюцію проголосували 384 євродепутати, проти були 153, 12 утрималися.

У Європарламенті пояснили, що низка громадянських ініціатив продемонстрували: населення незадоволене нинішньою системою переводу стрілок годинників в останню неділю березня і жовтня.

Різні дослідження не дають однозначної відповіді, чи є реальна потреба скасування переходу на літній час, однак фіксують негативний вплив на людське здоров’я, зазначають євро депутати у резолюції.

"Вони закликають Єврокомісію провести оцінку директиви про літній час і, якщо необхідно, представити пропозицію для її перегляду" - йдеться у повідомленні.

Чинна директива про літній час набула чинності у 2001 році. Вона надає гармонізовану дату і час для початку і закінчення періоду дії літнього часу на території ЄС з метою допомогти внутрішнім ринкам функціонувати більш ефективно.

Як повідомлялося, Фінляндія заявила, що домагатиметься скасування літнього часу у Європейському Союзі після того, як понад 70 тисяч фінів минулоріч підписали відповідну петицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.