Парламент Каталонії не став голосувати за підтвердження незалежності 27 жовтня

Четвер, 1 березня 2018, 15:52

Парламент Каталонії проголосував за резолюцію, в якій засуджує "незаконне відсторонення" Карлеса Пучдемона з посади глави уряду автономії, однак відмовився підтвердити проголошення незалежності 27 жовтня.

Про це повідомляє El Pais.

За документ проголосували 68 депутатів, проти були 8.

Партії, які виступають проти незалежності Каталонії, відмовилися голосувати за резолюцію на знак протесту.

У тексті документа міститься схвалення референдуму 1 жовтня 2017 року. Резолюція "стверджує, що вибори 21 грудня підтвердили той факт, що більшість підтримує сили, які виступають за незалежність у формі республіки".

Крім того, депутати закликали уряд Іспанії припинити втручатися у діяльність органів Каталонії і заважати реалізації бажання громадян, висловленого на референдумі.

В той же час, парламент Каталонії не став включати до резолюції поправку партії CUP, за якою новий парламент підтверджує проголошення незалежності Каталонії 27 жовтня.

Напередодні президія парламенту внесла цей пункт до порядку денного. Однак прокуратура пізніше попередила, що у разі голосування за цю поправку на членів президії чекатиме переслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"