Євростат: торік у ЄС суттєво поменшало прохачів притулку з України

Середа, 21 березня 2018, 13:50

У минулому році про притулок у ЄС попросили майже 9 тисяч українців, що значно менше у порівнянні з останніми кількома роками.

Такими є оприлюднені 20 березня дані Євростату.

Так, у 2017 році 8945 українців попросили про притулок у країнах ЄС. Для порівняння: у 2016 році притулку в ЄС просили більше 11 тисяч українців, у 2015-му – майже 21 тисяча, у 2014-му – 13,5 тисяч.

Є країни, де кількість прохачів притулку з України є відносно високою, однак значно нижчою за кількість заявників з інших країн.

Зокрема, про притулок в Італії торік просили 2720 українців, або 30% від загальної кількості громадян України, які зверталися за притулком у країнах ЄС. Далі йдуть: Іспанія – у цій країні притулку просили 2185 осіб (24% від загальної кількості), та Німеччина за 1090 клопотаннями від українців (12%).

У Польщі, від представників влади якої часто лунають заяви про "сотні тисяч" біженців з України, лідерами за кількістю клопотань про притулок стали росіяни.

Зокрема, торік 2120 росіян попросили притулку у Польщі, що склало 71% від загальної кількості прохачів. На другому місці – 300 клопотань про притулок від українців (10%), на третьому – 85 клопотань від вихідців з Таджикистану (3%).

Висока частка клопотань про притулок від українців спостерігається у Чехії, де громадяни України просили про притулок частіше за вихідців з будь-якої іншої країни (295 осіб, або 26% від загальної кількості прохачів притулку), Португалії (125 осіб, або 12%) та Естонії, де про притулок просили 10 українців, що складає 6% від загальної кількості прохачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.