Саміт ЄС схвалив базові принципи відносин з Британією після Brexit

П'ятниця, 23 березня 2018, 12:26

Лідери 27 держав ЄС схвалили базові принципи майбутніх відносин з Британією після її виходу з Європейського союзу.

Про це у своєму Твіттері написав президент Європейської ради Дональд Туск.

"Є рішення: 27 держав-членів схвалили базові принципи майбутніх відносин між ЄС і Британією після Brexit" - написав він.

Текст принципів оприлюднений на сайті Європейської Ради і розміщений на семи сторінках.

Зокрема, лідери ЄС привітали домовленості, досягнуті під час переговорів щодо угоди про вихід з блоку, в частинах, які стосуються прав громадян, фінансових зобов’язань і умов перехідного періоду.

"Європейська рада закликає до інтенсифікації зусиль щодо умов виходу (Британії), які ще лишилися, а також врегулювання територіальних питань, зокрема у відношенні Гібралтару" - йдеться у документі.

"Європейська Рада підтверджує рішучість ЄС мати якомога тісніші відносини з Британією у майбутньому. Таке партнерство має покривати торгівлю і економічну співпрацю, а також інші сфери, зокрема боротьбу з тероризмом, міжнародною злочинністю, безпеку, оборону та зовнішню політику" - заявили лідери ЄС.

В той же час, наголошується у документи, вихід Британії з Митного союзу та спільного ринку неодмінно матиме негативні наслідки, особливо для Лондона.

Лідери ЄС наголосили на готовності працювати над "збалансованою, амбітною та широкоохопною угодою про вільну торгівлю" з Британією, яка буде фіналізована і підписана, коли Британія перестане бути членом ЄС. Однак ця угода не передбачатиме тих переваг, які забезпечує членство в ЄС і в єдиному ринку.

"Майбутнє партнерство має відповідати на глобальні виклики, зокрема, на кліматичні зміни і сталий розвиток, а такж на транскордонне забруднення, де ЄС і Британія мають продовжити тісну співпрацю" - йдеться у документі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua